Zalety odzyskiwania danych w profesjonalnym punkcie

Bez kategorii

Zalety odzyskiwania danych w profesjonalnym punkcie

Jakie zalety przemawiają na korzyść usług świadczonych w profesjonalnym punkcie odzyskiwania danych? Jeśli chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Szeroki zakres usług

Przede wszystkim mamy do czynienia z szerokim zakresem usług. Profesjonaliści świadczą usługi odzyskiwania danych z różnego typu urządzeń, dysków, czy nośników, w tym na przykład odzyskiwanie danych RAID, odzyskiwanie danych z pendrive oraz odzyskiwanie danych z kart pamięci.

Doświadczenie i skuteczność w odzyskiwaniu danych

Warto również pamiętać, że oddając dyski i urządzenia z danymi w ręce profesjonalistów, mamy pewność, że nasze dane zostaną skutecznie odzyskane. Punkty serwisowe są specjalistami w odzyskiwaniu danych, mają nie tylko doświadczonych pracowników o bogatej wiedzy i licznych umiejętnościach, ale również wysokiej jakości sprzęt, który pozwala im na skuteczną realizację usług.

Darmowa wycena

Zanim specjalista zabierze się za realizację usługi, zawsze sprawdza sprzęt lub urządzenie, z którym się do niego zgłaszamy. Po wstępnych oględzinach, które są oczywiście darmowe, określa poziom uszkodzenia, jak również to, czy dane da się odzyskać i z góry określa koszt usługi. Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek w chwili rozliczenia za usługę, ponieważ od razu wiemy, ile ewentualne odzyskiwanie danych będzie nas kosztowało.

Wygodne rozwiązanie

Odzyskiwanie danych w profesjonalnym punkcie to również ogromna wygoda. Jak wiadomo, istnieją programy, które pozwalają we własnym zakresie odzyskać dane zarówno z laptopa, jak i z telefonu, dysku twardego, czy pamięci przenośnej. Wystarczy je pobrać, zainstalować i nauczyć się obsługi, by odzyskać utracone dane. Jednak to rozwiązanie jest bardzo czasochłonne, dla mniej doświadczonych użytkowników nawet stresujące, dlatego lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. W tym przypadku jedyne, co trzeba zrobić, to dostarczyć sprzęt lub dysk i poczekać, aż specjaliści skończą pracę. Wszystko przebiega szybko i bezproblemowo, więc oszczędzamy sobie dużo czasu i nerwów.

Możliwości dojazdu do klienta

Coraz częściej serwisy oferują mobilne usługi, czyli z dojazdem do klientów. To w szczególności polecane rozwiązanie tym, którzy potrzebują odzyskać dane z ciężkiego sprzętu. Transport do serwisu może być bardzo problematyczny, czasami nawet niemożliwy. Dlatego zamawiając usługi z dojazdem do domu, można uniknąć wielu nieprzyjemności, a przy okazji odzyskać dane, na których tak nam zależy.