Outsourcing IT w Poznaniu

W przeciągu kilku lat potrzeby informatyczne każdej firmy wzrosły do tego stopnia, że nie są one w stanie bez pomocy specjalistów zapewnić niezawodności oraz bezpieczeństwa swojej działalności. Nasza firma dbając o spokojny i harmonijny rozwój Państwa przedsiębiorstwa przygotowała do Waszej dyspozycji wiele nowatorskich rozwiązań oraz wysoce wykwalifikowaną kadrę specjalistów z zakresu Outsourcingu IT.

 • Budowa i utrzymanie zaplecza informatycznego
 • Optymalizacja rozwiązań IT z Poznania
 • Informatyczna obsługa firm w Poznaniu
 • Ochrona antywirusowa
 • Zapobieganie włamaniom i utracie danych
 • Skuteczna archiwizacja danych
 • Utrzymanie zaplecza informatycznego Poznań

Czy Outsourcing IT to Administracja komputerami czy siecią komputerową?

Każda firma posiada mniejszą lub większą sieć komputerową. Ma ona ogromne znaczenie  dla każdego przedsiębiorstwa. Potrzebna jest skuteczna administracja, która na co dzień zadba o odpowiednią kontrolę nad pracą wszystkich  urządzeń tworzących sieć teleinformatyczną. Skuteczna opieka nad sprzętem oraz sprawne wprowadzanie nowych ulepszeń i aktualizacji to komfort pracy dla wszystkich.


„Jednak Outsourcing IT to nie tylko zarządzanie informacjami przepływającymi przez sieć, lecz również opieka nad całą siecią komputerów, urządzeń peryferyjnych i co najważniejsze nad sprawną i bezpieczną pracą”.


Na czym polega zarządzanie siecią komputerów?

Zarządzanie sieciami komputerowymi obejmuje szereg niezbędnych działań, które chronią sieć przed niepożądanymi awariami.  Do najważniejszych obowiązków administratorów należą czynności związane z dbaniem o bezpieczeństwo i niezawodność routerów, switchy, firewalli. Ma to na celu nie tylko ochronę sieci firmowej.

Skuteczna administracja, to także rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem, ulepszanie infrastruktury, wprowadzanie aktualizacji, a także zarządzanie procedurami, bazą użytkowników i uprawnieniami.

Zadania te wymagają specjalistycznej kadry, bowiem są czasochłonne i wymagają wiedzy oraz doświadczenia w rozwiązywaniu tego typu problemów.

Dlaczego administrowanie sieci komputerowej jest ważne?

Outsourcing IT i Administracja sieciami komputerowymi to nieodzowny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Systemy informatyczne, z którymi spotkamy się na co dzień, działają w środowisku IT

Sieć komputerowa to nie tylko kilometry kabli. To również wszelkie podłączone do niej urządzenia takie jak komputery, serwery czy urządzenia peryferyjne. Wszystkie one tworzą środowisko sieciowe złożone jest z wielu dedykowanych urządzeń. Wiedza specjalistów w tym zakresie jest bezcenna. Niepoprawna konfiguracja, brak monitoringu ich działania zwiastuje problemy i przestoje. Brak odpowiednich zabezpieczeń może skutkować m.in. dostępem do poufnych danych nieupoważnionym osobom. Prawidłowa administracja zabezpiecza sieć komputerową przed wyciekiem strategicznych informacji dla firmy.

Serwery plików i aplikacji

Jeśli potrzebujesz serwera plików, to znaczy, że twoja firma się rozrosła. Zatem  jest potrzebny serwer, który będzie przechowywał wszystkie niezbędne pliki, do których dostęp będzie miała więcej niż jedna osoba.

Serwer plików jest niezbędny jeśli chcemy stworzyć sieć teleinformatyczną dla pracowników. W małych firmach wszyscy pracownicy zwykle mają jednakowy dostęp do plików i folderów, jednak w dużych przedsiębiorstwach taki dostęp powinien być różnicowany poprzez nadawanie użytkownikom uprawnień. Serwer plików powinien spełniać określone wymagania sprzętowe tj. powinien mieć dużo miejsca na dyskach a dyski powinny być szybkie. Jak każdy sprzęt i ten jest narażony na awaryjność. Warto zatem zainwestować w zabezpieczenia. Konieczne są rozwiązania do archiwizacji i tworzenia kopii zapasowych, bowiem najbardziej narażone na awarię są właśnie dyski twarde.

Aby pracownicy mogli się szybko i skutecznie komunikować korzystając z serwera plików ważna jest przepustowość połączenia sieciowego. Łącze stworzone pomiędzy serwerem a switchem nie powinno być wąskim gardłem. Musi mieć ono przepustowość kilka razy większą od przepustowości łącza pomiędzy komputerami, które pełnią rolę stacji roboczych a switchem. Zatem serwer plików wydaje się być koniecznością jeśli jest co najmniej kilka stacji roboczych. Stwarza to możliwość równoczesnego dostępu do informacji zapisanych w plikach na serwerze. Kilka osób jednocześnie ma wówczas dostęp do tych samych plików w tym samym czasie.

Zamów bezpłatną analizę lub wycenę swojego problemu

Działamy na terenie Poznania i okolic, zapewniając profesjonalne usługi informatyczne

Serwery Linux i Microsoft

Każda firma posiada dane, które na co dzień przetwarza i gromadzi. To Serwery są miejscem przechowywania tych danych. Z roku na rok wraz z rozwojem firmy ilość danych przyrasta. Ważnym elementem funkcjonowania firmy jest zabezpieczenie tych danych przed niepowołanymi użytkownikami oraz hakerami. Umiejscowienie najważniejszych plików firmy w jednym miejscu, pozwala na łatwą, szybką i gwarantowaną archiwizację danych.

Na co dzień instalujemy i administrujemy serwerami opartymi o systemy Linux oraz Windows Serwer 2019, 2021. Choć ochrona danych jest sprawą priorytetową, to trzeba zadbać  również o bezawaryjność tych serwerów oraz płynność ich działania.  Opieka nad serwerami jest niezbędna dla stabilnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Brak przestojów to sukces Twojej firmy. Administrowanie serwerami wymaga sporej wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań. Być może należy usprawnić niektóre procesy informatyczne. Chętnie pomożemy Tobie zadbać o bezpieczeństwo plików znajdujących się na serwerach lub usprawnimy system działający w Twojej firmie.

Rozwiązania informatyczne dobierzemy do Państwa potrzeb, bez względu na to, czy będą to serwery Linux czy Microsoft Windows. Mając na względzie czas i komfort Państwa pracy, większość zaistniałych problemów rozwiązujemy w sposób zdalny. Czuwamy nad płynnością i bezawaryjnością serwerów naszych klientów 24 h na dobę.

  Masz pytanie? skorzystaj z naszego formularza

  Twoje dane

  Pola obowiązkowe

  W czym możemy Ci pomóc  Administratorem Państwa danych osobowych przekazywanych w niniejszym formularzu jest Akte Sp. z o.o. ul. Morasko 17, 61-680 Poznań polityka prywatności.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Akte Sp. z o.o. ul. Morasko 17, 61-680 Poznań i partnerów dla celów związanych z realizacją usługi.