Przywracanie danych z uszkodzonego dysku firmowego – kto może to wykonać?

Bez kategorii

Przywracanie danych z uszkodzonego dysku firmowego – kto może to wykonać?

Utrata firmowych danych dla każdego przedsiębiorcy to ogromny problem. Dlatego powinien starać się robić wszystko, by mieć zrobioną kopię zapasową. Jednak, co w przypadkach, gdy dane z dysku były jedynym egzemplarzem? Kto może zająć się ich odzyskaniem? Sprawdzamy!

Każdy przedsiębiorca powinien brać pod uwagę wszystkie scenariusze, nawet te najgorsze. Łatwo to jednak powiedzieć, trudniej wykonać, zwłaszcza gdy przedsiębiorca ma na głowie wiele innych spraw. Mając dysk twardy, często wychodzi się z założenia, że gromadzenie na nim danych firmowych to wygodne i dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na segregację wszystkich ważnych plików, jak również dokumentów pracowniczych i rachunków firmowych. Owszem i tak jest, ale do czasu, gdy dysk ulegnie uszkodzeniu, a przechowywanych dane mogą przepaść bezpowrotnie. Problem można szybko rozwiązać, wykorzystując kopię zapasową, ale czy została wykonana? Czy przedsiębiorca mający tak wiele na głowie dopilnował, by jego dane były w dwóch egzemplarzach? Jeden na dziesięciu to zrobi, reszta albo zapomni, albo uzna, że to zbyteczne. Tylko co wtedy, gdy dysk ten się uszkodzi, czy istnieje szansa na odzyskiwanie danych z macierzy RAID? Jeśli tak, to kto w ogóle świadczy odzyskiwanie danych z dysku twardego Kościan? Gdzie się zgłosić?

Wsparcie ze strony działu IT

Każda prężnie rozwijająca się firma, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań i sprzętu komputerowego powinna mieć w swojej firmie dział IT. To właśnie tutaj znajdziemy specjalistów, którzy ogarniają sprawy związane ze sprzętem komputerowych, w tym również dbają o jego sprawność, a w razie uszkodzenia dysku, przeprowadzają odzyskiwanie danych RAID. Niestety utrzymanie działu IT jest kosztowne, wymaga ciągłych inwestycji i nakładów pieniężnych, dlatego wielu przedsiębiorców na taki krok się nie decyduje. Kto w takim razie jeszcze może wykonać odzyskiwanie danych Kościan?

Firma outsourcingowa

Firmy outsourcingowe z branży IT również świadczą odzyskiwanie danych z dysku Kościan. Każdy przedsiębiorca, którego nie stać na stworzenie własnego działu IT może nawiązać współpracę z firmą outsourcingową i zlecać jej wszystkie bieżące zadania, w tym też odzyskiwanie danych z komputera Kościan. Na korzyść tego rozwiązania przemawia fakt, że nie trzeba tworzyć dodatkowych miejsc pracy, inwestować też w drogi sprzęt, gdyż firmy outsourcingowe korzystają ze swoich rozwiązań. Co więcej, za usługi, w tym właśnie za odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku Kościan płaci się tylko wtedy, gdy się z nich korzysta.

Serwis komputerowy

Ostatnim rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest odzyskanie utraconych danych Kościan przez serwis komputerowy. Na rynku działa wiele profesjonalnych punktów, więc w razie uszkodzenia dysku wystarczy wybrać jeden z nich i zamówić usługę do firmy. To również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ za usługi serwisu płaci się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, a więc odzyskiwanie danych Kościan tanio wyjdzie.