Outsourcing IT w Polsce

Bez kategorii

Outsourcing IT w Polsce

W branży informatycznej termin „outsourcingu” pojawia się już dawna. Oczywiście pionierami w kwestii outsourcingu zasobów, czy całych procesów IT byli Amerykanie oraz Brytyjczycy. A jak to było w Polsce? Kiedy outsourcing w naszym kraju zaczął się rozwijać? Sprawdzamy!

Początki outsourcingu w Polsce

W Polsce rozwój outsourcingu przyszedł znacznie później, miej więcej na przełomie lat 90/2000. To właśnie wtedy zagraniczne koncerny zaczęły korzystać z usług polskich specjalistów. Zaczęło się od call center, później przyszła kolej na bardziej wymagające zlecenia, gdzie potrzeba już było profesjonalnej wiedzy oraz umiejętności, jak w przypadku IT. W ten sposób outsourcing na dobre rozgościł się w Polsce i co ważne, z usług naszych specjalistów, zaczęli korzystać firmy rodzime.

Jak dzisiaj ma się outsourcing w Polsce?

Patrząc z perspektywy czasu, można powiedzieć, że przez te lata outsourcing w Polsce zmienił się nie do poznania. Przede wszystkim mowa tutaj o zakresie podmiotowym samego outsourcingu. Obecnie przedsiębiorcy korzystają z coraz bardziej skomplikowanych usług. Oczywiście na rynku wciąż są dostępne proste usługi, ale jeśli chodzi o outsourcing IT, to jest on bardziej kompleksowy.

Na co w takim razie mogą liczyć Polscy przedsiębiorcy?

Outsourcing IT Skórzewo oferuje swoim klientom bardzo zróżnicowany zakres usług – od tych podstawowych, gdzie w grę wchodzi jednorazowa usługa, po te wymagające większego nakładu pracy, gdzie współpraca opiera się na abonamencie. Jakie dokładnie usługi można zamówić w ramach outsourcingu IT? Wszystko taka naprawdę zależy od potrzeb firmy. Fachowcy od IT są profesjonalistami, ekspertami w swojej dziedzinie, więc dla nich nie ma zadań, z którymi nie byliby w stanie sobie poradzić. Szybko uporają się ze sprawdzeniem sprzętu komputerowego pod względem usterek, aktualności oprogramowania, czy obecności wirusów i programów szpiegujących. Mogą zająć się tworzeniem stron www, moderowaniem tych istniejących, jak również zabezpieczeniem bazy danych firmy. Specjaliści IT zawsze chętnie służą swoją wiedzą i umiejętnościami, więc gdy pojawi się jakikolwiek program z oprogramowaniem, lub trzeba będzie zająć się instalacją nowych komputerów w firmie, to warto do nich się zgłosić.

Podsumowując, można powiedzieć, że outsourcing to jeden z lepszych trendów, jakie na dobre rozgościł się w naszym kraju i miejmy nadzieję, że będzie się nadal rozwijał. Jego korzyści widać gołym okiem, a jeśli ktoś tego nie zauważył, to oznacza, że jeszcze nie miał z nim do czynienia.