Odzyskiwanie danych w serwisie – wady i zalety takiego rozwiązania

Bez kategorii

Odzyskiwanie danych w serwisie – wady i zalety takiego rozwiązania

Brak dostępu do informacji przechowywanych na dyskach twardych lub w pamięciach przenośnych nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji. Całe szczęście utracone dane można bardzo szybko odzyskać, na przykład w profesjonalnym punkcie. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Sprawdzamy!

Zalety odzyskiwania danych w serwisie

Do największych zalet serwisów zaliczyć można szeroki zakres usług. Specjalista jest w stanie odzyskać dane praktycznie z każdego dysku, czy nośnika danych, więc odzyskiwanie danych z macierzy RAID, czy z dysku przenośnego to dla niego żaden problem. Profesjonaliści nie dość, że mają szeroką wiedzą z danej dziedziny, odpowiednie umiejętności, to jeszcze sprzęt, z którego pomocą szybko realizują usługi. Co więcej, wiele serwisów idzie z duchem czasu i oferuje swoje usługi w formie mobilnej, co oznacza, że jeśli wyrazimy taką wolę, mogą dojechać do nas. Jedyne co trzeba w tym przypadku zrobić, to zadzwonić do punktu, zamówić usługę i podać adres, pod który specjalista ma się zgłosić. To z pewnością dobre rozwiązanie, jeśli chcemy odzyskać dane z komputera. Zwykle mają one duże gabaryty, więc przewiezienie do serwisu może być problematyczne. Wybierając usługi mobilne, mamy problem z głowy. Na korzyść serwisu przemawia również skuteczność. Nie oszukujmy się, pomimo tego, że wielu z nas z komputerami i dyskami ma do czynienia na co dzień, to zwykle, gdy trzeba zmierzyć się z odzyskiwaniem danych, po prostu nie wiemy co robić. Nie ma w tym nic złego, nie każdy musi być specjalistą od IT, ale jeśli chcemy odzyskać ważne dane, to właśnie serwis jest nam w stanie w tym pomóc. Nie da się ukryć, że serwis to także wygodne rozwiązanie. Oddając dysk w ręce specjalistów, możemy zaoszczędzić sobie nie tylko dużo czasu, ale i nerwów, bo próba odzyskania plików na własną rękę bywa stresująca, szczególnie gdy w grę wchodzą ważne pliki.

A co z wadami?

Pomimo wielu zalet przemawiających na korzyść serwisów, znajdzie się również kilka wad. Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie serwisy są godne zaufania. Na rynku swoje usługi oferują również punkty, w których doświadczenie i pojęcie o odzyskiwaniu danych jest bardzo małe. Takich serwisów trzeba się wystrzegać, dlatego, zanim zdecydujemy się na usługi któregoś z nich, należy dobrze sprawdzić jego referencje oraz opinie klientów. To jednak nie wszystko, niektóre serwisy żerują na nieszczęściu klientów, widząc ich kłopotliwą sytuację, potrafią zawyżać koszt usługi.