Odzyskiwanie Danych Download

Bez kategorii

Pobierz za darmo programy do odzyskiwania danych 

 

PC INSPECTOR File Recovery
 • systemy plików FAT 12, 16, 32, NTFS

PC INSPECTOR File Recovery to bodaj najsłynniejszy darmowy program do odzyskiwania danych. Jego zaletami są prosta obsługa i ( jak na darmowy program) wysoka jakość. Program potrafi nie tylko odzyskiwać dane z prostych przypadków, ale pozwala również na odzysk danych w trybie podobnym do GREP to jest umożliwia odnalezienie plików bez znajomości (możliwości odzyskania) odniesienia w tablicy alokacji plików.

program odzyskuje następujące typy plików ARJ, AVI, BMP, CDR, DOC, DXF, DBF, XLS, EXE, GIF, HLP, HTML, HTM, JPG, LZH, MID, MOV, MP3, PDF, PNG, RTF, TAR, TIF, WAV, ZIP

pobierz

istnieje też wersja dedykowana dla kart pamięci. Program umożliwia odzysk danych z kart pamięci typu Flash Card, Smart Media, SONY Memory Stick, IBM Micro Drive, Multimedia Card, Secure Digital Card

pobierz

 

Disk Investigator
  • systemy plików FAT 12, 16, 32, NTFS

 

Disk Investigator to program pozwalający na odzysk ukrytych przez system informacji na temat partycji, czy konkretnych plików.

Przeznaczona raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Za jego pomocą możliwe jest odzyskanie plików, ale do prostych, domowych zastosowań raczej się nie nadaje. Pozwala na podgląd dysku w edytorze heksadecymalnym. Dobry soft dla pasjonatów.

pobierz

 

R-Linux
  • system plików Ext2

 

Kolejny darmowy program do odzyskiwania danych. Tym razem z partycji Linux Ext2FS. Do jego najważniejszych zalet można zaliczyć umiejętność tworzenia pliku obrazu partycji. Pracuje pod kontrolą systemu Windows.

pobierz

 

Digital Image Recovery 1.47

Obsługuje karty pamięci

program pomagający odzyskać dane z kart pamięci Flash Card (FC), SmartMedia, SONY Memory Stick, IBM Micro Drive, Multimedia Card (MMC), Secure Digital Card (SD). Możemy go używać do odzyskiwania danych z plików JPEG (jpg), TIFF, PNG, GIF, BMP, CRW, a także AVI, WAV czy MOV

pobierz

BulletProof File Copy

obsługuje głównie napędy typu CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-R, DVD-RW

Program pomocny przy uszkodzony, zarysowanych płytach napędów optycznych. Oprogramowanie próbuje odczytać uszkodzony plik/katalog przy użyciu metod, które bardzo często pozwalają na stworzenie kopii uszkodzonego nośnika.

pobierz

Roadkil’s Unstoppable Copier
  • napędy typu CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-R, DVD-RW

 

Kolejny program odzyskujący dane z uszkodzonych napędów optycznych. Ciekawostką jest fakt występowania również wersji dla Linux.

pobierz dla Windows
pobierz dla Linux

Roadkil’s Undelete

systemy plików FAT 12, 16, 32, NTFS

krótko mówiąc – darmowy program do odzyskiwania danych usuniętych w systemie plików rodem z Redmond 🙂

pobierz

Roadkil’s Boot Builder

Program do odtwarzania uszkodzonej partycji

Istotny program, pozwalający na odzysk danych z uszkodzonej (usuniętej) partycji dysku. Poza odbudowywaniem partycji pozwala na export/import boot sektorów.

pobierz

Smart Data Recovery
  • program do odzyskiwania danych FAT i NTFS Freeware

 

Program odzyskuje dane z dysków i napędów działających na systemach plików FAT12, FAT16, FAT32 oraz NTFS. Dostępny jest również program do odzyskiwania danych (np. fotografii) z kart pamięci różnego typu, jak również osobne aplikacje do odzysku danych z poszczególnych systemów.

pobierz wersję dla FAT
pobierz wersję dla Kart Pamięci
pobierz wersję dla FAT i NTFS
pobierz wersję dla NTFS

ADRC Data Recovery Software Tools
  • Darmowy kombajn do odzyskiwania danych

 

No cóż – o tym programie można powiedzieć bardzo wiele… ale może wystarczy, że to chyba jeden z bardziej rozbudowanych funkcjonalnie programów, które można zaliczyć do kategorii ’ darmowe programy do odzyskiwania danych ’.
Program odzyskuje dane z uszkodzonych logicznie nośników – dysków, dyskietek, płyt, ponadto potrafi przenieść dane z fizycznie uszkodzonych sektorów (tzw. bad sektory), zarządza „obrazami” dysków i potrafi na nich pracować, jak również tworzy i odtwarza obraz dysku „jeden do jeden”. Potrafi również exportować i importować boot sektroy… jednym słowem… cudo na licencji freeware
pobierz

DataRecovery version 2.2.1
  • FAT, NTFS, EFS

 

Japoński freeware do odzysku danych. Ciekawostką jest, że autor chwali się możliwością odtworzenia zaszyfrowanych plików w partycji EFS.

pobierz

PhotoRec 6.4
  • odzyskiwanie danych z kart pamięci

 

bardzo ciekawa pozycja w dziale odzysku danych z kart pamięci aparatu fotograficznego.
Dlaczego?
ano dlatego, że jest to zbiór programów prawie dla każdego systemu operacyjnego….
no i znaleźć na stronie producentów można wiele innych, bardzo przydatnych programów

pobierz dla DOS
pobierz dla Windows
pobierz dla Linux
pobierz dla Mac OS

Restoration 2.5.14
  • odzysk danych metodą shift + delete

 

aplikacja odzyskująca utracone pliki i katalogi skasowane z pominięciem kosza. Umożliwia uruchomienie z „flopa” czyli dyskietki. Program posiada również opcję bezpiecznego kasowania danych, tak aby nie miały do nich dostępu osoby niepowołane.
pobierz

Handy Recovery 1.0
  • ostatni Mohikanin 🙂

 

Bodaj ostatnia wersja softu do odzyskiwania danych ze statusem freeware z firmy Handy, wsławionej darmową aplikacją do automatycznej archiwizacji danych

pobierz

FlopShow v1.2
  • program odzyskujący dane z dyskietek

 

soft, specjalizujący się w odzysku informacji z uszkodzonych logicznie napędów FDD tj. stacji dyskietek. Potrafi nie tylko odzyskiwać dane ,ale również tworzyć obrazy napędów, co jest bardzo pomocne przy wielokrotnym skanowaniu (chyba wszyscy wiedzą o coc chodzi 🙂

pobierz

SectorSpy
  • edytor dysku

 

Program raczej dla zaawansowanych. Pozwala na zrzut sektorów do pliku. Ponadto można poruszać się po uszkodzonych sektorach i przeszukiwać je po zadanych stringach.

pobierz

 

Odzyskiwanie danych Download to strona poświęcona programom do odzyskiwania danych. Staramy sie by były to całkowicie darmowe programy do odzyskiwania i archiwizacji danych.